מרצים מעניינים

כאשר אנחנו מתעניינים בהרצאה מעשירה, כקהל יעד המגיע לצפות בהרצאה או כמארגנים, אנחנו בודקים תחילה מי מנחים בהרצאה והאם הם מרצים מעניינים. גם אם נושא ההרצאה הוא מרתק מאין כמותו, הרצאה עשויה שלא לנחול הצלחה אם היא מועברת בידי מרצה בלתי מקצועי, בהעברת מסרים ובשלהוב הקהל. פרופסור ארנון אדלשטיין, מומחה בתחום הקרימינולוגיה, כבר הלהיב אלפי סטודנטים בהרצאות מרתקות במוסדות הלימוד ובשנים האחרונות החל להנגיש את המידע גם לציבור הרחב בהרצאה מרתקת ששום רגע לא דל בה.

מרצים מעניינים בקרימינולוגיה – הצצה אל מאחורי הקלעים של הפשיעה

קרימינולוגיה היא ענף מחקרי, טיפולי ומקצועי העוסק בתחומי ההתנהגות החברתית שלא מקובלים בחברה שלנו, כמו סטיות, התנהגות עבריינית ופלילית, ופתולוגיות שונות. הרצאות בתחום הקרימינולוגיה יחשפו את הציבור הרחב לסוגיות המרתקות הבאות:

  • רציחות על רקע רומנטי – אנחנו נחשפים למידע המטריד והטרגי הזה מעת לעת בעיקר דרך העיתונות הכתובה או בערוצי החדשות השונים. הרצאה בתחום תענה על השאלות שקשה לענות עליהן, מה מוביל גבר לרצוח את אשתו ואת ילדיו ולאחר מכן להתאבד? או מה מוביל גבר לרצוח את ילדיו של גרושתו ושלו?
  • רוצחים סדרתיים – חובבי סרטי האימה או ספרי המתח ימצאו בהרצאה מקור מידע מושלם ורחב על הנושא הפופולארי. מה מניע אנשים לרצוח אנשים באופן שיטתי? מהו הרקע של הרוצחים הסדרתיים? האם ניתן למצוא מאפיינים משותפים לרוצחים הסדרתיים השונים? מדוע הם אוספים מזכרות? כיצד ניתן לצמצם את התופעה?
  • שיקום עבריינים בקהילה – אחת הסוגיות החשובות בחברה שלנו היא שיקום עבריינים. מאסר עבריינים נועד כדי להרחיק את הפושע מהקהילה הנורמטיבית והתקינה, אך גם כדי לשקם אותו ולהבטיח לחברה שהוא יחזור אליה כאדם משוקם עם הסיכויים הנמוכים ביותר לפשוע שוב.

חשיבותו של מרצה איכותי ומנוסה

כאשר אנחנו מזמינים הרצאה, חשוב לוודא שמדובר במרצה מנוסה בעל רקע מספק בתחום ויכול להנגיש את המידע המדובר לקהל רחב של אנשים, שלא בהכרח מגיע מעולם הידע. לכן, חשוב לבחור מרצים מעניינים בעיל העשרה מעמיקה, מומחיות רחבה ויכולת הדרכה לקהל בגובה העיניים. הרצאה מרתקת אמורה לסחוף אותנו לעולם אחר ולהוציא אותנו בעלי ידע רב יותר מקודם.

מרצים מעניינים בקרימינולוגיה - פרופסור ארנון אדלשטיין

למידע נוסף השאירו פרטים

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Call