קרימינולוג

בין אם מדובר בעבריינות פלילית, אידיאולוגית או שלטונית – אין ספק שמקרי הפשיעה בישראל הם רבים ומגוונים. תפקידו של קרימינולוג, בהתאם לכך, לחקור את הנסיבות השונות אשר הביאו את העבריינים הקטינים או הבוגרים לכדי סטייה מדרך הישר ולעבר חיי פשיעה. תפקיד משמעותי ומספק זה הינו מורכב למדי, ואיננו מיועד לכל אחד. אם קריירה הכוללת, בין השאר, מחקר ובניית פרופיל של פושעים מרתקת ולא מרתיעה אתכם – מצאתם את ייעודכם.

 

הכשרתו ותפקידו של קרימינולוג

עבודת הקרימינולוג היא, ללא ספק, מורכבת וכוללת יכולת ניתוח עמוקה כמו גם יכולת לעבוד מול מגוון אוכלוסיות קשה ואלים. בבואכם להתעניין בתפקיד זה, חשוב לברר מה הוא כולל:

  • לימודי קרימינולוגיה – בין אם מדובר במסלולים לתואר ראשון או שני, לימודי קרימינולוגיה מיועדים להכשיר את דור אנשי הטיפול הבא. בהתאם לכך, וכדי להכשיר אותם כראוי, לימודים אלו כוללים לימודים תיאורטיים בתחום מדעי ההתנהגות: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה לצד לימודי סטטיסטיקה מפרכים. לצד לימודים אלו, המקנים לסטודנטים עולם מושגים חדש, לימודי הקרימינולוגיה מקנים גם הכשרה מעשית שתציג בפני הסטודנטים את עולם הפשיעה והעבריינות על שלל גווניו.
  • תפקידו של הקרימינולוג – בתום לימודיהם, דור הקרימינולוגים החדש מתמודד עם מגוון אוכלוסיות ובעיות לא פשוטות כלל. במילים אחרות, תפקיד הקרימינולוג מתייחס, בראש ובראשונה, לחקר ההתנהגות האנושית לצד הסטייה מהנורמה המקובלת – לצורך ייעול המערכות השונות והרלוונטיות. בנוסף לכך, תפקידו של הקרימינולוג כולל ניתוח זירות פשע וביצוע תחקיר מעמיק לצורך בניית פרופיל של הפושע.

 

לחקור את נפש האדם

אין ספק שתפקידם של הקרימינולוגים איננו פשוט כלל וכלל: בין אם מדובר בעבודה מול רשויות האכיפה, ובין אם מדובר בהתמודדות עם מגוון אוכלוסיות קשות ובעייתיות – תפקידו של הקרימינולוג מיועד לאנשים בעלי ביטחון עצמי גבוה, לצד יכולת עבודה ותיאום מול הרשויות השונות. מתעניינים בלימודי קרימינולוגיה? מומלץ לקרוא את ספריו של פרופסור ארנון אדלשטיין, חוקר וקרימינולוג מנוסה.

למידע נוסף השאירו פרטים

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
Call